radość
Dusza

Radość życia – jak ją na nowo odnaleźć?

Kiedy byliśmy mali – kochaliśmy biegać po łące, po kałużach, gonić się, tańczyć na ulicy bez powodu. Kochaliśmy życie.

Co się zmieniło między tamtą chwilą, a tą obecną?

Ziemia jest ta sama, Słońce – to samo…jedyne co to myśmy się zmienili –  nasza perspektywa. Przytłoczeni codziennością, obowiązkami gubimy radość życia.

Jak ją na nowo odnaleźć?

Poczuj tę chwilę…poczują ją każdym zmysłem. Spójrz jak świat jest niesamowity i zachwyć się nim! Czy nie jest fascynujące – Słońce, wiatr, deszcz? Kiedy pada – stań w deszczu, zamknij oczy i poczuj go, poczuj każdy moment, chwilę, doświadcz tego…i doceń, że możesz to poczuć, przeżyć. Czy to nie fascynujące? Życie to dar. Możemy się cieszyć, śmiać, przeżywać tak różne emocje, …nawet się złościć – możemy. Możemy doświadczać przyjemności leżenia na plaży, ekscytacji przeżywania przygód…dlatego pozwól sobie na nie.

Tyle razy spotykam osoby… zazwyczaj kobiety, które nie pozwalają sobie i zabraniają bliskim – bawić się…ubrudzić się od błota – baw się, śmiej się, ciesz się tą chwilą. Ciuchy się wypierze, Ty się wykąpiesz, ale tego doświadczenia, tej chwili drugi raz już nie będzie w Twoim życiu, więc nie zmarnuj tego i przeżyj ją każdym zmysłem, doświadcz całym sobą. Poczuj że żyjesz – nawet jeśli mówimy o zwykłej wycieczce rowerowej. Ale nawet z pozoru zwykła czynność może być niezwykła – poczuj wiatr we włosach, słońce na skórze, usłysz wszystkie dźwięki wokół, poczuj to. Przez chwilę pościgaj się z bliskimi, pośmiejcie się później z tego. Kiedy będzie kałuża – wjedź w nią z dużą prędkością i poczuj to….tą radość, tą szaleńczą radość jak małe dziecko. Kto by się przejmował że ciuchy będą do prania?☺ To będą – jedna więcej bluzka i jeansy w pralce. Co za różnica podczas prania? Żadna. Dlatego ciesz się każdą chwilą, choć z pozoru mogłaby wydawać się błaha.

Można jeździć na Bali, na Hawaje, czy nad Wielki Kanion i mieć bardzo ubogie życie – po prostu, nie przeżywając go. Będąc tam fizycznie, ale w myślach ciągle wybiegając gdzieś indziej, nie doświadczając tego miejsca, każdej chwili. Z drugiej strony można przeżyć całe życie w jednym miejscu i mieć pasjonujące życie. To tylko od nas zależy.

Nie zmarnuj swojego życia. Często dopiero kiedy na horyzoncie widzimy jego kres – zaczynamy je doceniać, zauważać jego piękno, niezwykłość. Szkoda tych lat. Także pamiętaj proszę, by z każdej chwili czerpać możliwie jak najwięcej – dzięki temu prawdziwie żyjemy.

To trochę tak jak z delektowaniem się najpyszniejszym słodyczem. Kiedy wiesz że to ostatni cukierek z opakowania – chcesz go poczuć całą sobą. Zrób tak z każdym cukierkiem – z każdą chwilą w Twoim życiu, nie jedynie z tymi ostatnimi, kiedy tyle jest już za nami i nie możemy cofnąć czasu by poczuć ich smak. Delektuj się nimi teraz – kiedy są…

Marysia♥

 

Zdjęcia: Mi PhamMi Pham; William Duggan; Jill Wellington

LINK